همکاری دانشکده‌ی علوم ریاضی و کامپیوتر با اداره‌ی استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان

همکاری دانشکده‌ی علوم ریاضی و کامپیوتر با اداره‌ی استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان


همکاری دانشکده‌ی علوم ریاضی و کامپیوتر با اداره‌ی استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان

 

 

 به‌منظور همکاری‌های مشترک نشستی به میزبانی اعضای هیئت‌رئیسه‌ی دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز و با حضور رئیس اداره‌ی استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان خوزستان برگزار شد.

 در این نشست مهندس داود منجزی مدیر دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی اهواز، ضمن ارائه پیشنهاد راه‌اندازی دفتر اعضای هیئت‌علمی دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر در دبیرستان شهید بهشتی اهواز، گفت: با گشایش این دفتر زمینه‌ی هم‌فکری هرچه بیشتر معلمان ریاضی و اعضای هیئت‌علمی دانشکده فراهم می‌شود.

وی افزود: از جمله نتایج مهم استقرار این دفتر می‌توان به تبادل‌نظر با دبیران، انگیزه‌بخشی و تشویق دانش‌آموزان به توجه بیشتر و عمیق‌تر به درس‌های رشته‌ی ریاضی اشاره کرد.

در ادامه دکتر بهزاد منصوری، معاون پژوهشی و فناوری دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز نیز اظهار داشت:  با راه‌اندازی این دفتر می‌توان دانش‌آموزان مدارس سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) را با ظرفیت‌های این دانشگاه برای ادامه‌ی تحصیل در دانشکده‌ی علوم ریاضی و کامپیوتر به‌ویژه در رشته‌ی ریاضی آشنا کرد.

منصوری ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های ریاضی برای دبیران و دانش‌آموزان باهدف رفع مشکلات آموزش، طراحی و برگزاری رویدادهای دانش‌آموزی با محتوای تعمیق و بهبود آموزش ریاضی، کشف و پرورش دانش آموزان مستعد در حوزه‌ی علوم ریاضی و... از دیگر اهدافی است که می‌توان با راه‌اندازی این دفتر به آن دست‌یافت.

در ادامه‌ی این نشست دکتر جمال حیدری رئیس اداره‌ی استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان خوزستان با ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌های دفتر سمپاد استان و برگزاری المپیادهای دانش‌آموزی، جشنواره‌های علمی و ادبی گفت: خوشبختانه با تلاش معلمان و حمایت‌های مسئولان دبیرستان استعدادهای درخشان و دفتر سمپاد، دانش‌آموزان مستعد استان خوزستان در سال‌های گذشته به دستاوردهای قابل‌توجهی در المپیادهای بین‌المللی، جشنواره‌های داخلی و رتبه‌های برتر آزمون سراسری کشور دست ‌یافته‌اند.

گفتنی است در ادامه‌ی این نشست، اعضا به بررسی و بحث و گفت‌وگو درباره‌ی مشکلات، چالش‌ها و فرصت‌‌‌های موجود در رشته‌ی ریاضی و تدریس درس ریاضی در دبیرستان و دانشگاه پرداختند و مقرر شد باهدف همکاری نزدیک‌ و مستمر بین دانشکده‌ی علوم ریاضی و کامپیوتر و مجموعه مدارس استعدادهای درخشان، به‌ویژه دبیرستان شهید بهشتی، اتاق یا دفتر دانشکده‌ی علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز در این دبیرستان راه‌اندازی شود.

گفتنی است این نشست به مناسبت هفته‌ی پژوهش و فناوری برگزار شد